Novinky a informace

               

Mleté plody chilli v prodeji

V nabídce jsou nově od 7.2 2016 sušené a mleté plody chilli paprik. Najdete zde jemně i extrémně pálivé druhy. Sušené ihned po sklizni do teploty 42°C, čímž je zachována chuť, barva i aroma. Nabídka je omezena do vyprodání zásob, u některých druhů pouze pár kusů !! Vše přebytky z vlastní zahrady.

Nejprodávanější produkty

Nadšení pěstitelé chilli, zahrádkáři nebo lidé pěstující za oknem - Vítáme Vás v obchodě Chili-seminka.cz


  Chilli papriky zahrnují několik tísíc rozmanitých odrůd, co do vzhledu, palu a nároků na pěstování.  Můžete si zde vybrat semena několika desítek druhů chilli papriček, lidově také nazývaných " feferonky " nebo " kozí rohy " u druhů podlouhlého tvaru. V nabídce je také několik druhů  sladkých paprik.
Mírně nebo extrémě pálivé?  Červené, žluté, hnědé nebo oranžové? Pěstování doma nebo venku?   Variabilita druhů chilli paprik je tak rozmanitá, že si vybere každý.
   Okrasné druhy (většinou z druhu Annuum) jsou velice estetické a lze je úspěšně pěstovat v květináči za oknem. Oproti nim papriky z druhu Chinense (paprika Čínská) většinou mají značné nároky na prostor a k pěstování je optimální skleník/foliovník.
   Nejpálivější papriky patří právě k druhu Chinense. Svým aroma a chutí patří k nejchutnějším.
   Velice pálivá (až 2miliony SHU) Trinidad Scorpion Moruga patří chuťově, vzhledově a výnosností k těm nejzajímavějším a velice často pěstovaným druhům.
   Zvláštností je tu druh Pubescenc (paprika chlupatá) - nazývané též Rocoto, který pochází z pohoří And v Jižní Americe. Zvláštní je svou dlouhověkostí (až 15let) a tím, že naopak od ostatních druhů lépe prosperuje ve stínu a při nižších teplotách.
   Plody rocot jsou zdravé, chutné a velice masité.
      Působení pálivé složky chilli papriček (Capsaicinu) je podle vědeckých výzkumů velice pozitivní na lidské zdraví.
   
   Najdete zde také semena rajčatbylinek nebo zeleniny jako dopňkový sortiment.
   
   Přejeme málo škůdců, hodně plodů a radosti z pěstování od semínek až po sklizeň.

Chcete si popovídat o chilli nebo potřebujete poradit - pro Vás je tu nová Chilliporadna
   
   Chilli je vášeň.